24 فروردين 1400 12:50:28
كتاب هفتاد سال برنامه ريزي توسعه در ايران منتشر شد.
در آستانه تدوين برنامه هفتم توسعه كشور، دومين كتاب انتشارات مركز پژوهش هاي توسعه و آينده نگري، با عنوان هفتاد سال برنامه ريزي توسعه در ايران، آسيب ها و چالش ها منتشر شد.

روايت هفتاد سال برنامه ­ريزي در ايران، روايتي دل­نشين و خواندني است كه فراز و فرودهاي مديريت و سياست در ايران را نيز با خود همراه دارد. كتاب "هفتاد سال برنامه­ريزي توسعه در ايران: آسيب­ ها و چالش ها"، ضمن مروري بر تاريخچه برنامه­ هاي هفت ساله و پنج ساله در ايران، در پيِ پاسخ به اين پرسش برآمده است كه چه مولفه­ ها و عواملي برنامه­ ريزي­ هاي كلان را در ايران از كاميابيِ حداكثري، به توفيقات حداقلي كشانده است. به­ علاوه كتاب به اين پرسش مهم پاسخ مي دهد كه اكنون و در استمرار اين مسير هفتاد ساله، چه بايد كرد؟

 

بايزيد مردوخي از پيش­كسوتان برجسته سازمان برنامه و بودجه كشور، اثر مذكور را "به عنوان دايره­ المعارف معتبري در باره برنامه، برنامه­ ريزي و توسعه ايران" معرفي نموده است كه "مورد استفاده و تحسين علاقه مندان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت".

 

كتاب"هفتاد سال برنامه ريزي توسعه در ايران: آسيب ها و چالش ها"، به قلم دكتر فتح اله آقاسي زاده صاحب­نظر در حوزه برنامه ريزي و توسعه و با همكاري سعيد غلامي نتاج اميري، توسط مركز پژوهش­ هاي توسعه و آينده ­نگري سازمان برنامه و بودحه كشور و در 469 صفحه منتشر شده است.

مطالعه اين كتاب در آستانه ورود به فرايند تدوين برنامه هفتم توسعه، به همه علاقه­ مندان و سياست­گذاران پيشنهاد مي شود. علاقه­ مندان براي تهيه كتاب مي­توانند تقاضاي خود را به شماره 09921575843 روابط عمومي مركز پيامك نمايند
تمامي حقوق اين سايت متعلق به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL